Může kalibrace znamenat ztrátu záruky?

NE! Naše úkony jsou naprosto bezpečné a nemají za následek poškození zařízení nebo ztrátu záruky.

Má smysl kalibrovat staré televizory?

ÁNO! Kalibrace přináší výsledky nezávisle na třídě zařízení. Zlepšíme odvzorování obrazu jak na průměrném zařízení, tak i na zařízení vyšší třídy. Obvykle platí, že čím je lepší zařízení, tím jsou lepší výsledky.

Snižuje kalibrace spotřebu energie (a prodlužuje životnost displeje)?

TO ZÁLEŽÍ Účelem kalibrace je odvzorování studijního vzhledu obrazu, a ne snížení spotřeby energie. Faktem zůstává, že televizory jsou obvykle nastaveny na příliš pestrý obraz, a tak po zákroku spotřeba energie klesá.

Jsou nastavení účinná u každého obrazového materiálu?

ÁNO! Každý materiál HD prochází barevným zpracováním na monitoru kalibrovaném podle určitých standardů, jakými se řídíme u kalibrace (ITU-R Bt.709, EBU). V této souvislosti, po procesu, dostaneme obraz, jaký nám hodlal předvést autor.

Je třeba kalibrovat každé propojení v TV samostatně?

TO ZÁLEŽÍ Různé zásuvky HDMI představují stále stejný tok obrazu a nejsou mezi nimi rozdíly. Mohou tedy sdílet nastavení. Samostatnou kalibraci by bylo vhodné provést u analogových zásuvek (které již v podstatě nejsou používány) nebo například u zabudovaného přehravače souborů.

Má se zařízení kalibrovat v místě určeném pro používání?

TO ZÁLEŽÍ V případě projektorů ano, obrazovka má být na místě určeném k používání a má být zařízena místnost. V případě TV to není nutné, ale k dosažení nejlepších výsledků je vhodné umístit zařízení na místě určeném k jeho používání.

Je nutné mít pro kalibraci kompletní sestavu domácího kina?

NE! Ne pod podmínkou, že zařízení připojené po určité době řádně zpracuje signál video. Tuto informaci můžete obdržet, pokud nás budete kontaktovat. Pro naše úkony potřebujeme pouze displej.